Zasłony to przeżytek, postaw na oryginalne rozwiązania

Zabezpieczenie naszego pomieszczenia przed zbyt dużym napływem promieni świetlnych i przede wszystkim widokiem innych, to jedna z podstawowych czynności, jakie gwarantują nam poczucie swobody i prywatności. Zasłony powoli wychodzą z mody, a ich miejsce zajmują inne przedmioty. Zobaczmy, czym możemy zastąpić zasłony, by nasze wnętrze nabrało nowoczesności i elegancji.

Ochrona przed światłem

Zasłony pełnią przede wszystkim funkcję regulującą odpowiedni dopływ światła słonecznego do pomieszczenia, w którym się znajdujemy. Uniemożliwiają również wgląd i podpatrywanie naszego mieszkania osobom z zewnątrz. jednak na tym ich rola się nie kończy. To, czym przysłonimy nasze okno, stanowi również element dekoracyjny i wpływa na estetykę naszego pomieszczenia. Co ważne, ten element ozdobny, widoczny jest zarówno we wnętrzu pomieszczenia, jak i z zewnątrz.

Rolety

Najczęściej stosowanym i jednocześnie najbardziej solidnym zamiennikiem zasłon, stanowiącym idealną alternatywę dlań, są rolety. Występują one w dwóch głównych wersjach, różniących się między sobą sposobem działania oraz wyglądem. Rolety rzymskie stanowią element zasłaniający okno wykonany ze sztywnej tkaniny zasłonowej. Takie rolety cechuje naprawdę dobre zatrzymywanie wpadającego światła. Innym wariantem rolet rzymskich mogą być te, wykonane z tkaniny woalowej. Ich przepuszczalność jest jednak większa i nie zagwarantują nam pełnej prywatności. Możemy więc decydować się na nie w pomieszczeniach, które znajdują się daleko od zasięgu wzroku przechodniów czy sąsiadów. Drugim rodzajem rolet są żaluzje – pionowe lub poziome.

Dodatki

W ostatnich czasach niezwykle popularne stało się stosowanie ozdobników i dodatków, które umieszczamy na przedmiotach zasłaniających nasze okna. Wśród takich przedmiotów znajdziemy m. in. girlandy, łańcuchy świetlne i hit ostatnich lat – bawełniane kulki wypełnione żarówkami led. Wprowadzają one romantyczny klimat i upiększają wnętrze pokoju. W dziecięcych pokojach sprawdzą się różnego rodzaju koraliki, dzwoneczki czy przedmioty filcowe.

[Głosów:1    Średnia:5/5]