zasuwy do drzwi

Jeśli chce się naprawdę dobrze zabezpieczyć swój dom, to wiedzieć trzeba, że zwykle zamki drzwiowe mogą być niestety niewystarczające. Dlatego warto zainwestować w dodatkowe zabezpieczenie. Mowa tu o zamku nawierzchniowym oraz o zasuwach.

Zasuwy do drzwi – podstawowe informacje

Zasuwy to specjalny rodzaj zamka nawierzchniowego. Pozwalają one na dodatkowe zabezpieczenie drzwi wejściowych od wewnętrznej strony. Na rynku dostępne są różne zasuwy do drzwi. Ogólnie, podzielić można je na dwa rodzaje. Pierwsze to takie, które otworzyć można tylko i wyłącznie od wewnątrz. Z kolei drugie można otworzyć od zewnątrz za pomocą specjalnego klucza.

Zastosowanie zasuw

Najczęściej zasuwy stosowane są w przypadku drzwi wejściowych do mieszkania. Warto jednak wiedzieć, że mają one znacznie szersze zastosowanie. Zasuwy mogą być bowiem stosowane także w przypadku garaży, lokali użytkowych czy biur. Innymi słowy, zasuwy do drzwi zastosować można niemal wszędzie tam, gdzie chce zadbać się o lepsze zabezpieczenie wejścia. Dotyczy to w szczególności tych miejsc, w których chce się zamknąć od środka i uniemożliwić wejście z zewnątrz innym osobom.

Zasuwy a rodzaj drzwi

Ogromną zajęta zasuw jest fakt, że dopasować można je do każdych drzwi. Często w przypadku drzwi dość wąskich pojawia się problem z montażem choćby zamków wpuszczanych. Zasuwy rozwiązują ten problem, ponieważ można je zamontować na nawet bardzo wąskich drzwiach.

Zasuwy a zamki nawierzchniowe

Wspomniano na początku o zamkach nawierzchniowych. W przypadku drzwi wejściowych do domu najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie zasuw i zamka nawierzchniowego jednocześnie. Trzeba bowiem wiedzieć, że sam zamek nawierzchniowy nie zapewnia tak dobrej ochrony, jak z zasuwą. Dlatego bez niej, sam zamek zamontować można na drzwiach do piwnicy czy szopy, czyli na drzwiach do takich pomieszczeń, które nie potrzebują dodatkowego zabezpieczenia.

Wybór zasuw do drzwi

Jak już powiedziano, na rynku dostępne są różne typy i modele zasuw do drzwi. Dzięki temu każdy ma możliwość wyboru takiej zasuwy, która najlepiej odpowiada na indywidualne potrzeby i oczekiwania. Pamiętać jednak trzeba, aby przy wyborze konkretnego modelu kierować się przede wszystkim jakością wykonania. Ważny jest tu choćby materiał, z którego zasuwa została wykonana. Musi być wytrzymały i odporny na uszkodzenia. Tylko wówczas można mieć bowiem pewność, że zasuwa spełni swoje zadanie. Na szczęście wybór pod tym względem jest bardzo szeroki, co pozwala na naprawdę skuteczne zabezpieczenie swojego mieszkania.

[Głosów:1    Średnia:1/5]