Wieszaki na ubrania czy szafa

Przedpokój stanowi wizytówkę naszego mieszkania. Dlatego aranżacja tego pomieszczenia jest niezwykle istotna. Ponadto, poza pełnieniem funkcji designerskiej, ma być praktyczny. Jakie meble wybrać do przedpokoju Wieszaki na ubrania czy szafa? Dziś podpowiadamy.

Wieszaki na ubrania czy szafa – co wybrać?

Aranżując przedpokój, wiele osób zastanawia się, czy lepszą opcją będzie szafa, czy wieszaki na ubrania. Jeśli tylko masz taka możliwość, wybierz obydwa elementy. Szafa przesuwna pozwoli schować wszystkie Twoje i reszty domowników okrycia wierzchnie. Natomiast wieszak na ubrania będzie przeznaczony na kurtki i płaszcze gości. Nie musisz stawiać na duże. Wystarczy zwykły, stojący wieszak, na którym zmieści się kilka kurtek. Wieszaki na ubrania można wykorzystać nie tylko dla gości, ale dla siebie. Doskonale sprawdzą się w sytuacji, gdy wracasz w mokrej kurtce. Zamiast włożyć ją do szafy, zawiesisz na wieszaku i poczekasz, aż przeschnie. Na nim możesz również trzymać okrycia wierzchnie, w których chodzisz najczęściej. Obecnie wieszaki stojące czy ścienne są dostępne w wielu wersjach, dzięki czemu świetnie komponują się z resztą elementów. Nie musisz obawiać się, że zepsuje on design.

Szafa na ubrania do przedpokoju – jaką wybrać?

Decydując się na szafę do przedpokoju, musisz wziąć pod uwagę nie tylko wygląd, ale przede wszystkim funkcjonalność. Wybierając konkretny model, koniecznie zwróć uwagę na:

  1. pojemność szafy – musisz zastanowić się, co będziesz przechowywać w szafie. Jeśli tylko odzież sezonowa, nie musi być tak pojemna. W sytuacji, gdy chcesz trzymać w niej wszystkie okrycia wierzchnie, niezależnie od sezonu, a także inne rzeczy np. odkurzacz, deskę do prasowania, koniecznie postaw na szafę o dużej pojemności i wielu półkach. Dodatkowo przemyśl czy zakupisz wieszak na ubrania. Jeśli nie, to pamiętaj, że szafa musi pomieści nie tylko Twoje kurtki i płaszcze, ale i gości.
  2. cena – choć wielu osobom szafa kojarzy się z wysokimi kosztami, to wcale tak nie jest. Zanim decydujesz się na zakup konkretnego modelu, określ, jaki masz budżet.
  3. oświetlenie – wybierając duże szafy, warto postawić na dodatkowe, wewnętrzne oświetlenie. Nie tylko fajnie się to prezentuje, ale przede wszystkim daje widoczność i ułatwia użytkowanie. Sprawdzi się przede wszystkim przy słabym oświetleniu pomieszczenia.
  4. drzwi – na rynku dostaniesz szafy z otwieranymi drzwiami oraz przesuwnymi. Wybór zależy przede wszystkim od Twoich własnych upodobań. Jednak drzwi przesuwne są nieco wygodniejsze.

Wieszaki na ubrania – który wybrać?

Jeżeli zdecydujesz się na wieszaki na ubrania, do wyboru masz stojące lub ścienne. Ich wybór zależy zarówno od twoich indywidualnych preferencji, jak i ilości miejsca w przedpokoju. Jeśli jest on dość duży i dodatkowo znajduje się w nim szafa, wybierz wieszak stojący. Natomiast w mniejszych pomieszczeniach doskonale sprawdzą się wieszaki ścienne. Składa się on z szafy, półki na buty oraz kilku wieszaków na ubrania. Ciekawie się prezentuje i nie zajmuje dużo miejsca. Taki zestaw mebli możesz wykorzystać jako jedyne meble w przedpokoju lub umieścić pomiędzy inne elementy aranżacji. Warto wybrać wieszaki na ubrania dodatkowo z lustrem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]